Користувачі назвали найефективніші засоби безпеки в інтернеті

На основі зібраних порад «Майкрософт Україна» випустить онлайн-збірник правил безпеки.

«За допомогою цього проекту ми хочемо підвищити обізнаність українських користувачів про загрози та способи захисту в інтернеті, – коментує Тетяна Марушевська, директор з маркетингу компанії «Майкрософт Україна».Наші дослідження раніше показували, що 92% українців недостатньо обізнані про кіберзагрози, тож ми прагнемо змінити цю ситуацію».

«Ми вчимо дітей дотримуватись правил гігієни, але іноді забуваємо про кібергігіену, хоч вона не менш важлива, – коментує Артур Кочарян, експерт з питань безпеки дітей в інтернеті, Дотримуючись простих правил роботи з комп'ютером, і ми, і наші діти захищаємось від багатьох небезпек».

Нижче представлена десятка найпопулярніших порад від українських користувачів інтернету:

1. Встановити антивірус.

Щорічно користувачі у всьому світі витрачають понад $25 млрд та 1,2 млрд годин на боротьбу з наслідками заражень шкідливими програмами і використання піратського ПЗ. Антивіруси забезпечують захист комп'ютера в реальному часі, допомагають своєчасно виявити і усунути шкідливі програми.

2. Використовувати тільки ліцензійне ПЗ.

Щоб бути впевненим у безпеці комп'ютера і збереженні особистих даних, необхідно купувати тільки ліцензійне програмне забезпечення. Близько третини користувачів зіштовхуються зі шкідливими програмами при купівлі та встановленні піратського програмного забезпечення, а 61% комп'ютерів з нелегальним ПЗ – заражені.

3. Використовувати складні паролі, різні для кожного сервісу.

Згідно з даними компанії SplashData, в 2014 році найпоширенішими паролями стали поєднання цифр «123456» та слово «password». Такі паролі дуже прості для злому, в результаті чого користувачі можуть втратити доступ до особистих даних. За дослідженнями Microsoft, саме цього найбільше бояться українці (60%). Щоб мінімізувати ризик злому облікового запису, необхідно використовувати складні паролі, що складаються з букв різних регістрів, цифр та символів, а також різні паролі для кожного сервісу і багаторівневу авторизацію.

4. Регулярно оновлювати програмне забезпечення.

Згідно з дослідженням Microsoft, антивірусні програми з вичерпаним терміном дії захищають комп'ютер у чотири рази гірше. А у користувачів застарілої Windows XP – у шість разів вища ймовірність зараження комп'ютера. Нові кіберзагрози з'являються щомиті – зловмисники використовують кожну можливість, щоб заробити. Регулярне оновлення ПЗ забезпечить захист системи від актуальних загроз.

5. Налаштувати функції батьківського контролю.

Інтернет відкриває безліч можливостей для навчання і розваг, але також є і «темна сторона», переповнена загрозами і небезпеками для дитини. Щоб убезпечити маленьких користувачів, потрібно налаштувати функції батьківського контролю, який дозволяє обмежити час дитини за комп'ютером і доступ до сайтів та програм з небажаним контентом. Детальні інструкції по налаштуванню батьківського контролю в ОС Windows доступні на сайті Microsoft.

6. Налаштувати фаєрволи та використовувати інші технічні методи захисту.

Часто користувачі забувають про такі додаткові заходи безпеки як брандмауер (фаєрвол або міжмережевий екран), налаштування безпеки в браузері, які обмежують доступ певних програм до інтернету. Таким чином, можна додатково захистити пристрій від несанкціонованого доступу.

7. Не заходити на підозрілі сайти, не скачувати неперевірені файли, програми.

Україна вже кілька років лідирує в антирейтингу країн з зараженим інтернет-простором: кожен 16-й сайт містить шкідливе ПЗ. Це найвищий показник у світі, для порівняння, у всій мережі інтернет в середньому заражений приблизно кожен 54-й ресурс. Крім того, в Україні зафіксована найвища концентрація фішингових сайтів.

8. Не викладати особисту інформацію в інтернет і бути обережним.

Окрім технічних методів захисту, таких як сучасна операційна система, оновлений антивірус, фаєрволи та інше, необхідно проявляти обережність в інтернеті, не викладати особисту інформацію. Сьогодні зловмисники активно користуються методом соціальної інженерії – грають на людській цікавості, довірливості, необережності, щоб отримати доступ до потрібної інформації. Також потрібно не забувати виходити з особистих профілів у соціальних мережах і сервісах, користуватися опцією «Чужий комп'ютер», не проводити банківські операції через публічні Wi-Fi мережі.

9. Не відкривати підозрілих листів.

За статистикою, 75% отриманих листів є небажаною поштою. Кіберзлочинці продовжують використовувати електронну пошту для отримання вигоди – з усіх заблокованих листів приблизно чверть відправлена з метою фішингу, шахрайства або зараження комп'ютера користувача.

10. Підвищувати свою комп'ютерну грамотність.

Чим більше ви будете знати про кіберзагрози та впевненіше користуватися технологіями, тим безпечніше ви будете почувати себе в інтернеті. Розвивайте свої навички та обмінюйтеся досвідом з близькими. Довіряйте тільки надійним виробникам і джерелам контенту, регулярно проводіть резервне копіювання файлів.

09.10.2013

3 коментаря